Péče o umělý trávník

V současné době spousta měst a obcí buduje pro své občany víceúčelová hřiště, u nichž je sportovní povrch pokryt umělou trávou s křemičitým vsypem. Tato hřiště nejsou bezúdržbová a po několika letech si vyžadují čištění umělého trávníku. Tím budou opět obnoveny užitné vlastnosti.
Po několika letech ztrácí sportovní povrch na pružnosti a kvůli vysokému množství nečistot nedokáže propouštět dešťové kapky. Po dešti je tedy tento povrch potom velmi nebezpečný a hrozí zde riziko pádu uživatele hřiště. Je tedy potřeba zajistit pravidelné čištění hřiště moderními způsoby, díky čemuž se obnoví jeho původní vlastnosti a také vzhled.

Zábradlí nerez vtiskne schodišti punc originality

Výroba z nerezu

Pokud není schodiště z obou stran ohraničeno stěnami, potom je jeho nezbytnou součástí zábradlí. To chrání před případným spadnutí. Zábradlí má být v první řadě praktické, ale měli byste myslet i na jeho estetickou stránku. Velmi oblíbené je zábradlí nerez, které vyniká řadou výhod. A v kompetenci jaké firmy je výroba z nerezu?

Je rekonstrukce tak jednoduchá?

To není jen vnitřní úprava typu vymalování nebo vyměnění pračky. Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci rodinného domu, konáte tak pravděpodobně kvůli reorganizaci pokojů třeba kvůli dětem. Na rekonstrukci potřebujete povolení od stavebního úřadu a také svých sousedů, což ale nebývá takový problém. Jak taková rekonstrukce probíhá? Prvním krokem je najít si opravdu spolehlivou firmu, která se o vaši rekonstrukci bude starat po celou dobu. Dalším krokem je prohlídka domu, kdy společnost zjistí, v jakém stavu se dům nachází a jaké úpravy budou potřeba vykonat. Následuje kalkulace a rozvržení aktivit stavebního rázu. Poslední věcí je neoblíbené papírování se smlouvami. Na základě tohoto postupu vám firma stanový rozpočet, kolik bude rekonstrukce stát. A teď už je jen na Vás, jak se rozhodnete dál

Kdo nabízí obkladačské práce Brno?

Obkladačské práce Brno

Mezi obkladačské práce spadá celá řada činností. Zjednodušeně bychom mohli říct, že se jedná o pokládání dlaždic neboli kachlíků do koupelen, na toalety, chodby, ale také do kuchyní. Velmi často se používají venkovní obkladačky, které jsou mrazuvzdorné. Obkladačské práce Brno pak musí zajistit kvalitní pokládku.

Zbavte se vlhkosti stěn!

izolace Zlín

Společným problémem starších nemovitostí je zvýšená vlhkost zdiva. Tento problém je spjatý s řadou dalších potíží – odpadávání omítky ze stěny, zhoršení obytného klima či vznik plísní. To jsou hlavní důvody, proč by vás měla zajímat izolace Zlín, která je schopna zbavit stěn vlhkosti jednou provždy.

New Therm – švýcarská technologie úprav

new therm

Nedávno se na českém trhu objevila nová technologie povrchových úprav, která vystupuje pod názvem New Therm. S touto revoluční novinkou v zateplení přišla švýcarská firma. Mezi přední výhody patří vysoká účinnost a odolnost. V dnešním článku se však podíváme na spoustu dalších výhod.

Chloubou zahrady bude pergola

pergoly Brno

Chcete ozdobit svou zahradu? Jednou z možností je pergola, která dnes slouží jako opora popínavých květin. Pod pergolou si můžete vytvořit také příjemné posezení, kde budete trávit čas se svými přáteli a rodinou. Pergoly Brno vám nabízí pestrou škálu pergol a je pouze na vás, kterou variantu si vyberete.

Ploty a jejich typy

Pokud jste si koupili domeček a máte u něj i zahradu, určitě budete muset přešit plot. A proto, abyste měli pořádně zamotanou hlavu, vám přinášíme přehled několik typů plotů.
Živý plot
Pokud máte rádi přírodu, pak je pro vás živý plot nejlepším řešením. Nemusíte si vybrat jen křovinatý živý plot, můžete do něj zasadit i jehličnany, popínavé rostliny a dokonce i kvetoucí rostliny. Živé ploty se navíc jednoduše udržují. Ovšem musíte si chvilku počkat, až bude vysoký tak, jak byste chtěli.
Plastový plot
Plastové ploty připadá v úvahu, pokud chcete ušetřit a zároveň jej prakticky udržovat. Plast je snadno omyvatelný, takže nebudete mít tolik práce. Na výběr máte z recyklátu nebo z PVC, kde najdete i imitaci dřeva.
Dřevěný plot
Tento materiál stále hraje prim mezi ploty. A to proto, že se dá snadno tvarovat a upravovat podle vašich individuálních představ. Můžete jej mít ze smrkového, borovicového nebo modřínového dřeva. Ale také exotické dřeviny nezůstávají pozadu, ovšem tam už je rozhodovací faktor cena.
Kamenný plot
Tyto ploty jsou velmi moderní a stávají se velmi oblíbenými. Ocelové dílce, drátěné opory vyplněné kameny jsou často populární díky své pevnosti a trvanlivosti. Také jsou velmi jednoduché na stavbu. Často se na ně vysazují různé popínavé rostliny.
Drátěný plot
Tato varianta je asi nejlevnější mezi všemi druhy plotů. Většinou se používají v průmyslových oblastech, v lese a na velké pozemky. Stavba je rychlá a jednoduchá.
Kovaný plot
Tento plot si zachovává své příznivce napříč generacemi. Díky svému materiálu a krásným ladným křivkám působí velmi elegantně a je tak moderní v každé době. Navíc pokud máte kvalitní kovaný plot, je téměř bezúdržbový. Ovšem pokud nechcete, aby vám někdo koukal do zahrady, budete ho nakonec muset stejně zkombinovat například s živým plotem.

Národní památkový ústav pořádá kurzy štukatérství

Věděli jste o tom, že pokud chcete pomáhat památkám, tak se můžete nechat vyškolit od Národního památkového ústavu v Telči? Stačí mít vystudovaný příbuzný obor a dveře se vám otevírají. Kurz štukatérství je kurz, který pořádá výše zmíněná instituce a má dvě části – část teoretickou, která probíhá v Telči formou výuky a část praktickou, která spočívá ve zpracování konkrétních zadání většinou v dílnách Střední průmyslové školy v Jihlavě.

Krásný trávník potřebuje čas a péči

Pokud máte zahradu, jistě mi dáte za pravdu, že krásný trávník za sebou skrývá spoustu hodin práce a trpělivosti. Jak si ale usnadnit práci? Dnes vám představíme několik pomocníků při údržbě trávníku.

údržba trávníku

Stavba výškové budovy vyžaduje jeřáb

Plánujete stavbu výškové budovy? Neobejdete se bez pracovních strojů? K výstavbě výškových budov budete potřebovat jeřáb, který má dnes v nabídce celá řada firem. Hledáte-li autojeřáby Hodonín, doporučujeme firmu Autojeřáby Miroslav Harsa, která na českém trhu existuje od roku 1990. V portfoliu služeb této firmy najdete veškeré práce, které jsou spojené s autojeřábem.