Cože, hliníková okna?

Pokud vybíráte okna praděpodobně se rozhodujete jestli zvolit plastová nebo ty ze dřeva. Ale co takhle z hliníku? Možná si teď říkáte: “Cože okna z hliníku?”. Ano čtete dobře.

hliníkové profily

Na první pohled vás určitě dostane jejich vzhled. Hliníkové profily jsou daleko užší a působí dojmem nevídané elegance a modernímu stylu. Jejich největší výhodou je, že na rozdíl od plastových nebo dřevěných jsou daleko lehčí, a tím pádem tak zbytečně nezatěžují celou stavební konstrukci. Jejich další nespornou výhodou je vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a s tím spojená tepelná izolace, která se pohybuje na velmi vysokých hodnotách.


Další výhodou je, že hliník je pevný a nenáročný na údržbu. Kromě toho hliník udrží po několik let svůj tvar a nedochází tak k deformacím. Okna z hliníku se tedy nabízí jako hodně výhodná varianta k oknům plastovým nebo dřevěným. Určitě tedy zvažte, které okna budou pro vás nejlepší a popřemýšlejte i o variantě z hliníku. A to hlavně v případě, kdy potřebujete okna nebo prosklené plochy nadstandardních rozměrů. V tom případě se hliník jeví jako totální favorit.