Co je to silikóza a jak se před ní ochránit?

průmyslové odsávání

Přestože zní jako nemoc způsobená silikonovým implantátem, silikóza je nebezpečné onemocnění orgánů, které hromadí vazivo na poškozeném orgánu a omezuje jejich funkci. Co tuto chorobu způsobuje a jak jí předejít? 

 

Roleta nemusí chránit jen proti slunci!

Často se hovoří o požární ochraně, zejména v průmyslových objektech. Jedním z velmi hojně využívaných systémů, jak zabránit šíření požáru je rozdělení objektu na požární úseky. Jenomže, jak rozdělit takovou halu? Jednoduše, pomocí protipožárních dveří, vrat nebo rolet. Právě roletový protipožární uzávěr je vyroben z nehořlavé textilie. Roleta je ovládána pomocí řídicí jednotky, která je napojena na EPS. Při požáru se uzávěr aktivuje impulsem z EPS nebo bezpečnostního tlačítka a řídící jednotka dá impuls a uzávěr sjede dolů. V případě výpadku elektrické energie toto zajišťuje náhradní zdroj.

protipožární roletový systém

Nejpopulárnější sportovní povrch?

Schválně se zkuste zamyslet, který sportovní povrch na hřištích nejčastěji vídáte. Věříme, že nemusíte přemýšlet dlouho. Stálicí mezi sportovními povrchy je bezpochyby umělý trávník. Umělý trávník není na trhu žádný nováček, setkáváme se s ním již více než padesát let a za tu dobu si prošel mnoha inovacemi. Jeho největší výhodou je nízká nákladnost, poměrně snadná údržba a hrací doba. Údržba by se měla provádět minimálně jednou do roka, a to především kvůli udržení perfektních hracích vlastností. Jeho jedinou nevýhodou oproti ostatním povrchům je nižší životnost, která se odhaduje v průměru na 10 až 12 let. Oplocení, mantinely a vybavení sportovních hřišť.

Ušetřete při stavbě střechy díky vazníkům

Víte, že při stavbě střechy se dá uspořit značná sumu jen tím, že místo klasických krovů použijete na stavbu základů střechy příhradové vazníky?

Ano, opravdu je to tak. Je to díky tomu, že spodní část vazníku nahradí betonovou či keramickou konstrukci stropu. Tyto konstrukce jsou díky svému materiálu poměrně drahé a dřevěný vazník proto nabízí cenově přijatelnější variantu. Pokud vám až tak nezáleží na ceně, tak by vás mohl potěšit fakt, že vazníky jsou vyrobeny z ekologického materiálu a nejsou tak velkou zátěží pro přírodu.