Druhy izolačních materiálů

Jaké druhy materiálů k izolaci známe? Jedním slovem - mnoho. Dnes si zákazník může opravdu vybírat. Každý typ izolace má svá pro a proti. Dnes si v tom zkusíme udělat pořádek, ať víme, co trh nabízí.

Tepelné izolace se obecně dělí na pěnové, minerálně vláknité a rostlinné materiály.
Pěnové, které jsou obecně nejrozšířenější a nejpoužívanější, se dále dělí na polystyreny, polyuretany, PVC, Pe, kaučuk, pěnové sklo a pryskyřice. Klasika v oblasti pěnové izolace je polystyren (EPS).
Dalším zajímavým způsobem izolace je využití vakua. To je také hudba budoucnosti, pro technologii tento obor skýtá ještě mnoho, co může být vylepšeno.
Své místo si zde zaslouží i nerostné materiály. Nejoblíbenější je minerální vlna, která se ve většině případů jeví jako nejlepší v poměru cena vs. výkon. Vzniká tavením čediče a vstřikováním olejů, pojiv a dalších látek nabývá vlastností, které k izolování potřebujeme.
Reinkarnací si prošly i přírodní materiály jako třeba sláma, která může být využita i jako součást zdiva. Nebojte se, hořlavost je překvapivě nízká. Oblíbenější je ale stále konopí nebo celulóza.