Jak se zbavit kuny, když všechno co jste zkoušeli, selhalo?

Kuna lesní

Řádí vám na pozemku kuna, kterou se snažíte odehnat již od zimy? Nebo se děsíte příběhů sousedů, kteří vás varují před případnými škodami, které mohou kuny napáchat? Jak se tedy zbavit kuny? Připravili jsme pro vás seznam možností, které je třeba na kuny vyzkoušet a v konečné fázi vytáhneme eso z rukávu, když vše selže.

 

 

Plašiče

Pokud máte pozemek, na kterém chováte drobná zvířata, oceníte možnost chránit je před škůdci právě plašičem. Spouští se při rozpoznání pohybu a podle varianty buď spustí světelnou show, vysoký zvuk, nebo obojí.

Sprejové ohradníky

Přímo pro kuny se vyrábí speciální pachové ohradníky, které odpuzují kuny již z dálky. Je dobré je používat jako prevenci i po vyčištění prostoru, kde se kuna nacházela.

Kuličky do auta a odpuzovače

Nezapomeňte ochránit i své auto před kunami. Obzvlášť v zimě si kuny zalezou do vyhřátých motorů a pro pohodlí půjdou i do města. Kuličky jsou účinným krátkodobým řešením. Pokud chcete něco jistějšího, vsaďte na upevnění ultrazvukového odpuzovače přímo k motoru auta.

Klece a návnady

Snažit se navnadit kuny může být obtížné, protože jsou to vychytralé potvůrky. Proto existují speciální feromonové návnady, které ve spojení s potravou zajistí, že kuna do humánní klece ráda vstoupí. Po odchytu dbejte své bezpečnosti a odvezte kunu několik desítek kilometrů od svého bydliště, jinak se vám brzy vrátí.

Když vše selže

Obraťte se na profíky. Zavolejte na nejbližší odchytovou službu, nebo do organizace zvíře v nouzi, kde vám poradí. Pokud nechcete zvířeti ublížit, velmi to ocení a poskytnou vám nejlepší možnosti právě pro vaší situaci.