Kupujeme obývací nábytek: snadno a levně

Nakupování nábytku patří mezi aktivity, které buď milujete, nebo nesnášíte. Pokud je o vaše poprvé, může se to zdát jako těžký úkol, ale nebojte. S našimi tipy vybavíte svůj obývací pokoj jako nic. Tak jdeme na to!

sedací souprava

Když vybíráte nábytek, musíte vždy myslet na několik zásadních věcí. Mezi ně patří:

  • plocha, na kterou můžete nábytek umístit
  • rozpočet
  • styl
  • kde nábytek nakonec nakoupíte

Nejen při prvním stěhování a vybavování bytu budete tyto otázky muset řešit. Není to ale tak složité, jak se může zdát. Naopak, je to docela jednoduché. Naše tipy se obecně nevztahují pouze na obývák, ale také na další místnosti v bytě.

Řekněte si, co v místnosti nesmí chybět

Zařizujeme obývací pokoj. Hlavní věcí v něm většinou bývají sedací soupravy. Teď už vám jenom stačí přijít na to, jakou konrétně potřebujete. Pokud máte spoustu místa, můžete si pořídit sedací soupravy do u. Pro menší pokoje se hodí spíše rohová sedačka. Bonusové body za rozkládací. K sedačce nesmí chybět televize. A takto postupujte do té doby, než budete mít sepsaný kompletní seznam nábytku.

sedací souprava do u

Máte na to peníze?

Ani ten nejkrásnější nábytek nestojí za to, abyste za něj utratili všechny své peníze. Pořádně si rozpočítejte, kolik si můžete dovolit za nábytek utratit a rozdělte částku na několik měsíců.

Bude to všechno ladit?

Taky si ujíždíme na stylu a víme, že není nic lepšího, než když sedačka ladí s kobercem a ten se skříňkami. Všechno to kombinování vám sice nějakou dobu zabere, ale konečný výsledek bude rozhodně stát za to.

Nákup nábytku

Určitě je vám jasné, že v nákupech vedou e-shopy. Nic se nevyovná tomu, když můžete svůj nábytek vybrat z domu a za pár dní ho máte doma, možná i složený. Ještě je ale třeba vybrat místo nákupu. Většina lidí využívá čím dál oblíbenější srovnávač Favi, ale pokud máte čas chvilku brouzdat a srovnávat ceny ručně, můžete být vy sami svůj vlastní srovnávač. Náš tip na obchod s obývacím nábytkem? www.dona-shop.cz.