Vymezovací sloupky: Ochrana významných osob

Pro napsání tohoto článku mne inspirovalo hned několik událostí a jistě mi dáte za později za pravdu. Setkali jste se někdy s nějakou slavnou osobností? Je docela jedno o koho se jednalo. Mohl to být například vědec, herec, moderátor nebo blogger. Nyní se dostávám k jádru věci, jak toto setkání vypadalo? Bylo poklidné nebo divoké, řekněme až nebezpečné? Vždy záleží na kalibru osobnosti, někdy totiž může být takové setkání pro život celebrity až nebezpečné!

vymezovací sloupky

V úvodním odstavci jsem nakousl téma, ke kterému bude tento článek směřovat. Tím tématem je ochrana významných osobností a celebrit. Někdy je pro tyto osoby použit význam VIP, tedy Very Important Person. Tyto významné osobnosti je potřeba za jakýchkoliv situací chránit a k tomu slouží různá opatření.

Proč je potřeba VIP chránit?

Historie samotné ochrany lidí sahá někdy do roku 1940. V tu dobu byla zkratka VIP prvně použita v Royal Air Force. VIP jsou osobnosti, které jsou něčím zvláštní, a to něco pro ně v okrajových situacích může být až ohrožující. Tento jev způsobuje několik faktorů, včetně lidské závisti. VIP často mívají benefity zúčastnit se akcí, kde "normální" člověk má přístup odepřen, což může způsobovat onu agresi a nenávist před kterou je potřeba chránit.

Protředky ochrany

VIP je zkrátka potřeba chránit, a to různými způsoby. Nejčastěji můžeme vidět svalnaté bodyguardy, kteří mají u pasu zbraň a za uchem sluchátko. Další metodou je vyhrazení prostoru pro VIP a ostatní návštěvníky. Pro tyto účely se používají vymezovací sloupky se samonavíjecím pásem, které dovedou oddělit fanouškovskou základnu od samotného koridoru, kudy se bude známá osobnost pohybovat. Tato metoda patří k těm základním, ty sofistikované jsou většinou tajné a přísně střežené.