New Therm – švýcarská technologie úprav

new therm

Nedávno se na českém trhu objevila nová technologie povrchových úprav, která vystupuje pod názvem New Therm. S touto revoluční novinkou v zateplení přišla švýcarská firma. Mezi přední výhody patří vysoká účinnost a odolnost. V dnešním článku se však podíváme na spoustu dalších výhod.

Vyšší účinnost a odolnost je dána tím, že materiál má jinou strukturu a k výrobě byly použity moderní technologie výroby. V porovnání s klasickým polystyrénem má New Therm lepší izolační vlastnosti. Materiál je schopen propouštět také páru, díky čemuž zateplený objekt dýchá.

Další výhody systému New Therm

Ale výše zmíněnými výhodami rozhodně nekončíme. Dalšími přednostmi jsou samozhášivost polyuretanového izolantu, prodyšnost systému a odolnost vůči mechanickému poškození. Jelikož jsou použité desky tenčí, nedochází k výrazné změně vzhledu budovy.

Polyuretanové desky jsou zdravotně nezávadné, neprodukují žádné škodlivé látky, a proto je možné je použít také v prostorech, kde se pracuje s potravinami. New Therm je odolný také vůči hlodavcům a ptákům.

Jaké se používají krycí omítkoviny?

Na New Therm se používají dva typy krycích omítek. První variantou je NOVALITH, což je speciální silikonová omítka založena na technologii APS. A druhou možností je ARMASIL, což je omítka na bázi silikono-pryskyřičné emulzi.

Preferujete-li moderní technologie, potom je New Therm ideální volbou. Doporučujeme vsadit na firmu, která má s tímto systémem zkušenosti. Pro okresy Uherské Hradiště a Hodonín je specialistou firma Hakor s.r.o., která dodává tento kvalitní systém.