Ploty a jejich typy

Pokud jste si koupili domeček a máte u něj i zahradu, určitě budete muset přešit plot. A proto, abyste měli pořádně zamotanou hlavu, vám přinášíme přehled několik typů plotů.
Živý plot
Pokud máte rádi přírodu, pak je pro vás živý plot nejlepším řešením. Nemusíte si vybrat jen křovinatý živý plot, můžete do něj zasadit i jehličnany, popínavé rostliny a dokonce i kvetoucí rostliny. Živé ploty se navíc jednoduše udržují. Ovšem musíte si chvilku počkat, až bude vysoký tak, jak byste chtěli.
Plastový plot
Plastové ploty připadá v úvahu, pokud chcete ušetřit a zároveň jej prakticky udržovat. Plast je snadno omyvatelný, takže nebudete mít tolik práce. Na výběr máte z recyklátu nebo z PVC, kde najdete i imitaci dřeva.
Dřevěný plot
Tento materiál stále hraje prim mezi ploty. A to proto, že se dá snadno tvarovat a upravovat podle vašich individuálních představ. Můžete jej mít ze smrkového, borovicového nebo modřínového dřeva. Ale také exotické dřeviny nezůstávají pozadu, ovšem tam už je rozhodovací faktor cena.
Kamenný plot
Tyto ploty jsou velmi moderní a stávají se velmi oblíbenými. Ocelové dílce, drátěné opory vyplněné kameny jsou často populární díky své pevnosti a trvanlivosti. Také jsou velmi jednoduché na stavbu. Často se na ně vysazují různé popínavé rostliny.
Drátěný plot
Tato varianta je asi nejlevnější mezi všemi druhy plotů. Většinou se používají v průmyslových oblastech, v lese a na velké pozemky. Stavba je rychlá a jednoduchá.
Kovaný plot
Tento plot si zachovává své příznivce napříč generacemi. Díky svému materiálu a krásným ladným křivkám působí velmi elegantně a je tak moderní v každé době. Navíc pokud máte kvalitní kovaný plot, je téměř bezúdržbový. Ovšem pokud nechcete, aby vám někdo koukal do zahrady, budete ho nakonec muset stejně zkombinovat například s živým plotem.

Krásný trávník potřebuje čas a péči

Pokud máte zahradu, jistě mi dáte za pravdu, že krásný trávník za sebou skrývá spoustu hodin práce a trpělivosti. Jak si ale usnadnit práci? Dnes vám představíme několik pomocníků při údržbě trávníku.

údržba trávníku

Terasy - Dřevoobchod Liška

Venkovní terasy, které jsou dnes součástí téměř každé novostavby, se mohou pyšnit mnoha výhodami. Přední výhodou je bezpochyby nenáročná údržba. Samozřejmě, terasa vyžaduje během roku minimální péči, protože na ni působí venkovní prostředí. Díky pravidelné a snadné péči si terasa zajistí svůj hezký vzhled řadu let. Na terase si pak můžete umístit posezení, kde se budete v letních dnech scházet se svými přáteli a příbuznými. Terasa zpevní plochu pod zahradním nábytkem a grilem, a tak bude manipulace s těmito prvky snadnější.