Vazníky přenechte profesionálům

Spoustu práce při stavbě či rekonstrukci domu si můžete udělat svépomocí, ale jsou i věci, které byste měli přenechat profesionálům. Takovou záležitostí jsou právě vazníky, neboli střešní vazné trámy.

Druhy izolačních materiálů

Jaké druhy materiálů k izolaci známe? Jedním slovem - mnoho. Dnes si zákazník může opravdu vybírat. Každý typ izolace má svá pro a proti. Dnes si v tom zkusíme udělat pořádek, ať víme, co trh nabízí.

Kategorizace plošin

Možná si myslíte, že plošiny patří do jiné kategorie, než stavebnictví, ale pravdou je, že pokud máte špatně naprojektovaný dům, plošina se Vám bude hodit. Třeba pro pokácení stromu. Proto je dobré vědět, jaké všechny pracovní plošiny jsou.

Provozní stav: hydraulické trubky

Lidé, kteří se pustili do podnikání s hydraulickými zařízeními, a neměli s nimi doteď velké zkušenosti, by si měli dávat pozor zejména na jednu věc - provozní stav všech hydraulických součástek. Mimo samotné hydraulické válce a agregáty, na které se dává důraz, by se také nemělo zapomínat na hydraulické trubky, které se tak často podceňují.

Řezání laserem je přesné a čisté

rezani laserem

Oblíbenou metodou při zpracování materiálu je tzv. řezání laserem. Mezi jeho silné stránky patří téměř hodinářská přesnost a čistota každého řezu. Díky tomu, že při laserovém řezání dochází k minimálnímu prořezu daného materiálu, nevzniká téměř žádný odpad a dá se tak s jistotou tvrdit, že se jedná o úspornou metodu. Právě tento fakt je důvodem, proč laserové řezání převyšuje jiné typy povrchové úpravy jako je mechanické řezání, frézování nebo hoblování.

Při jednotlivých řezech nedochází k přímému kontaktu s materiálem, což znamená, že ten se tak nemusí připevňovat na pracovní plochu. Tím se celý proces podstatně zrychluje a umožňuje také výrobu složitějších tvarů a řezů pod různými úhly s přesností na sebemenší detail. Řezání laserem je natolik přesné a čisté, že daný materiál už následně nepotřebuje žádné další úpravy.