Dřevěné vazníky pro vaši střechu

 drevene vazniky

Konstrukce střech z dřevěných vazníků je využívána jak při zastřešování velkých výrobních hal, tak i rodinných domů či panelových přístaveb. Jsou také skvělou volbou v případě, kdy se rozhodnete současnou střechu rekonstruovat. Jejich nespornou výhodou je naprosto hodinářská přesnost při realizaci návrhů, kterou zajišťují propracované počítačové softwary.

Konstrukce z dřevěných příhradových vazníků symbolizují desky s prolisovanými hroty, které jsou využívány ve spojích jednotlivých styčných bodů. To zaručuje kvalitní spoj s velkou odolností a přesností, jehož vyhotovení navíc probíhá ve velmi krátkém čase. Dřevo, z něhož se vyrábí dřevěné vazníky je ošetřeno proti houbám, plísním a dalším škůdcům pomocí impregnačních roztoků. S jejich pomocí má celá střešní konstrukce vysokou životnost a vám několik desítek let.

TERCOPLAST LEXAN

Vždy ma zaujímalo, z čoho sú vyrobené vo filmoch skla, do ktorého keď niekto praští kladivom, tak sa nič nestane. Dnes už to viem - jedná sa o špeciálny polykarbonátové dosky. Tieto dosky bojujú spoločne s minerálnym sklom o prvenstvo v zasklievanie budov. Vďaka tomu, že sú zo špeciálneho polykarbonátu, majú špeciálne technologické vlastnosti, ktoré nesú rad výhod. Vďaka svojej transparentnosti človek často ani nespozná, že sa nejedná o sklo, ale o iný materiál.

polykarbonátové dosky banner

S tepelnou izolací bude zima příjemnější

Zima letos přichází o něco pomaleji a venku panuje příjemné podzimní počasí. Nebude to však trvat dlouho a přijdou k nám tuhé mrazy, které prověří zateplení vašeho domu. Využijte posledních příležitostí a objednejte si tepelnou izolaci ve Zlíně ještě dnes.
V nabídce najdete několik druhů nezatížených tepelných a zvukových izolací v různých velkostech. Tepelné a odhlučňující vlastnosti se dají skvěle využít také v technických a stavebních zařízeních. Vyplnit nimi můžete prázdné podhledy či střešní pláště.
Izolační vaty značky Rotaflex jsou nyní navíc k dispozici s 10% slevou. Nečekejte, až vám ve vlastním domě ztuhne zimou úsměv na rtech.

Broušení nerezu

Obecně platí, že úpravy nerezových povrchů začínají hrubším broušením a pokračují až do jemnějšího dolešťování. Na broušení nerezu se používají brusné pásy, brusné lamely a kotouče nebo lamely z brusného rouna. Následným leštěním se upravují buď základní materiály, nebo povlaky. Leští se obvykle ve dvou operacích. Při prvním leštění se leští kotouči mazanými mastnou pastou s hrubším leštícím prostředkem. Druhé leštění se provádí pastami suššími a jemnými, kterými se dosahuje vysokého lesku. Základem celého úspěchu je tedy znalost tří hlavních podmínek:

Přírodní kameny

Proč místo zámkové dlažby nainstalovat na zahradu přírodní kameny? Tyto kameny jsou vytvořené přírodou ne žádnou směsí někde v laboratoři a následně v továrně. Také na rozdíl od dlažební kostky je každý přírodní kámen unikátní a žádný není stejný. Pokládka přírodních kamenů je pak o něco složitější. Na zahradě lze využít kámen jako čistě okrasný prvek, nebo po skupinách ve skalce a štěrkových záhonech. Obzvášť efektivně působí kámen v doprovodu s vodou v podobě okrasných a koupacích jezírek i potůčků. Nezbytným stavebním materiálem je kámen pro výstavbu  zpevněných ploch a cestiček,  k obkladu zahradních staveb či opěrných zdí a jako výplň do gabionů. Sám o sobě může působit chladně a tvrdě, ale v kombinaci s rostlinami či vodou, vytváří příjemné a harmonické scenérie. Navíc pokud je vybrán s patřičným vkusem a citem pro estetiku, bude výsledný dojem krásný a trvalý.

Moderní řešení pro veřejné osvětlení

Architektura, myšlení a vkus se mění v průběhu času jak u lidí tak u měst a obcí. Ošklivé komunistické osvětlení mizí z ulic a večerní procházení tak nepřipomíná tolik dobu strachu a nejistoty. Jak vypadá zrenovované veřejné osvětlení? Jsou to buď krémové nebo karbonové ploché lampy, které se dají variabilně nastavit do různých úhlů. Jen zřídkakdy se setkáme s lampy připomínajícími "kakáči", čili kulovitými světly. Většinu lamp kryje oblíbený materiál moderny - polykarbonát. Další nesmírnou výhodou je změna svítících vlastností, když klasické oranžové světlo nahradila fosforovo-krémová žlutá. Mezi nejoblíbenější modely patří Metronomis, Malaga či Urbana. V Česku je největším distributorem těch veřejných osvětlení firma Rozhlasy Bártek.

Držáky na truhlíky zkrášlí zevnějšek vašeho domu

držáky na truhlíky

Truhlíky s rozrůstajícími se muškáty a dalšími balkonovými květinami mají svá úskalí. Pod tíhou rostlin se snadno převrhnou, neboť neodolají náporu silného větru. Pakliže řešíte, jak elegantně a bezpečně uchytit truhlíky na parametru, máme pro vás optimální řešení. V následujících řádcích vám představíme praktické držáky na truhlíky.

Servis hydraulických systémů

Jakýkoliv stroj si vyžaduje pravidelnou kontrolu a hydraulické systémy nejsou výjimkou. Správné a dlouhodobé funkčnosti hydraulických systémů předchází kvalitní servis. V současné době servis hydraulických systémů nabízí řada společností a vybrat si tu nejlepší je nelehký úkol. Pojďme se podívat, jak by měla firma provádějící servis vypadat a co by měla nabízet.
Hydraulika je široký pojem. V rámci hydrauliky se pracuje s různými prvky – hydraulické hadice, hydraulické trubky, šroubení, rychlospojky a spoustu dalších. A všechny tyto prvky je nezbytné u přístrojů kontrolovat, aby nedošlo k poškození a k poranění uživatele daného zařízení.

Servis hydraulických systémů má ve svém portfoliu služeb společnost MHI servis s.r.o., která sídlí v Brně. Zaměstnává kvalifikované pracovníky, kteří se starají o správný chod hydraulických systémů. V nabídce této firmy najdete nejen služby, ale i produkty. Koupíte zde všechny hydraulické prvky – od šroubení až po držáky na trubky.

Jak vytvořit křišťálovou vodu

Mít krásný bazén na zahradě je jedna věc a koupat se v něm denně v průzračné vodě je věc druhá. Udržet takhle dokonalou vodu přitom není žádný velký problém. Stačí jen dodržovat určité zásady z kategorie servis bazénů, pravidelně měřit a upravovat hodnoty pH, dezinfikovat vodu, předcházet tvorbě řas a samozřejmě se starat o čistotu samotného bazénu. Ale neděste se, protože dohromady vám to nezabere víc jak 15 minut týdne, a to za požitek z perfektního koupání jistě stojí. Aby voda v bazénu byla skutečně křišťálově čistá, měl by být v první řadě vybaven kvalitní pískovou filtrací s odpovídajícím výkonem. Ale jen na ni spoléhat nemůžete. Stejně důležitý je také výběr kvalitních bazénových přípravků, které mají veškeré předepsané certifikáty a zdravotní i hygienické atesty. Takové, které na sebe promyšleně navazují a křišťálově čistou a zdravotně nezávadnou vodu vám tak zaručí během celé sezony.

Hydraulické zařízení a jejich široké využití

V hydraulickém zařízení by se neměla zanedbat žádná součástka, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím. I samotný nekvalitní, či špatně umístěný šroub může nadělat při chodu zařízení velkou paseku. Pokud ale použijeme kvalitní a vhodné hydraulické šroubení, můžeme předejít těmto potížím.
Existuje nespočet druhů přípojek, spojek, hrdel, matic, průchodek, rychlospojek, držáků trubek, hadice, redukční prvky do potrubí, převlečných matic, zátky a další. Laik se v tom rozhodně nemůže vyznat. Stačí napsat firmě, vyrábějící tyto komponenty, nechat si poradit a najít tu nejlepší cestu.

Nádoby pro uskladnění

Některé látky je potřeba skladovat pro jejich vlastnosti ve speciálních obalech. Určitě si vybavíte deodoranty ve spreji, šlehačky a podobné nádoby. Jedná se o tlakové nádoby, které zajišťují požadované vlastnosti při vypuštění z lahve. Je nutné tyto obaly skladovat v ideálních podmínkách, aby zachoval látku v použitelném stavu. Proto není dobré vystavovat nádoby vysokým teplotám, rozhodně neházet do ohně, ani do něj nestříkat obsah lahve.
Další možností tlakových nádob je využití u domácích vodáren. Obsahují ciferník, který ukazuje výšku tlaku, takže máte přehled. Pro domácí použití bohatě vystačíte s nádobami na 20 až 60 litrů. Pokud si totiž zbytečně pořídíte nádobu s velkým objemem, tak se vám voda bude kazit. Tlakové nádoby navíc prodlužují životnost čerpadla, protože mu usnadňují práci.

Co znamená MIG a MAG?

Zkratkami MIG a MAG označujeme poloautomatické svařování kovů v ochranné atmosféře inertního (MIG) nebo aktivního (MAG) plynu. Proč poloautomatické? Protože přídavný materiál, který označujeme jako tzv. drátovou elektrodu, je do místa svařování přiváděn motorizovaným pohonem na základě povelu svářeče. Tento povel vydá svářeč stisknutím spínače na hořáku.