Nejpopulárnější sportovní povrch?

Schválně se zkuste zamyslet, který sportovní povrch na hřištích nejčastěji vídáte. Věříme, že nemusíte přemýšlet dlouho. Stálicí mezi sportovními povrchy je bezpochyby umělý trávník. Umělý trávník není na trhu žádný nováček, setkáváme se s ním již více než padesát let a za tu dobu si prošel mnoha inovacemi. Jeho největší výhodou je nízká nákladnost, poměrně snadná údržba a hrací doba. Údržba by se měla provádět minimálně jednou do roka, a to především kvůli udržení perfektních hracích vlastností. Jeho jedinou nevýhodou oproti ostatním povrchům je nižší životnost, která se odhaduje v průměru na 10 až 12 let. Oplocení, mantinely a vybavení sportovních hřišť.

Lexan mezi polykarbonáty nemá konkurenci

Pokud se podívate na lexan ceník tak zjistíte, že oproti ostatním značkám má ceny nastavené trochu větší, ale zároveň ne tolik. Seženete jak levné desky, které nejsou o moc dražší, tak ty opravdu prémiové jejichž cená se blíži přes hranici 1000 kč.

Bálkony nemusí vypadat nudně

Existuje milión a jeden způsob jak dodat vašemu balkóńu punc krásy a vznešenosti. Jedním z nich, o kterém si dnes budeme říkat jsou truhlíky. Květiny na balkóně můžete mít na mnoha místech, ale určitě ze všeho nejvíce chcete, aby oslňovali okolí z jeho vnější strany. Jak toho docílit?

Ušetřete při stavbě střechy díky vazníkům

Víte, že při stavbě střechy se dá uspořit značná sumu jen tím, že místo klasických krovů použijete na stavbu základů střechy příhradové vazníky?

Ano, opravdu je to tak. Je to díky tomu, že spodní část vazníku nahradí betonovou či keramickou konstrukci stropu. Tyto konstrukce jsou díky svému materiálu poměrně drahé a dřevěný vazník proto nabízí cenově přijatelnější variantu. Pokud vám až tak nezáleží na ceně, tak by vás mohl potěšit fakt, že vazníky jsou vyrobeny z ekologického materiálu a nejsou tak velkou zátěží pro přírodu.

Co to jsou KVH hranoly a k čemu se používají?

Pro laiky podivná zkratka KVH je odvozena z německého slova Konstruktionsvollholz, což c češtině znamená stavební řezivo. V Česku ale běžněji uslyšíte slangový výraz “kávéháčko”.

Fasáda dělá dům

Fasáda domu to je to, co každý uvidí na první pohled a od čeho si vytvoří první dojem. Můžete mít luxusní interiér, ale když budete mít opráskanou vybledlou fasádu, nikdy váš dům nebude mít šmrnc. Čeho si všímat u realizace fasády?

prosklená fasáda

Hydraulické hadice

Slyšeli jste už někdy o hydraulických hadicích? Hydraulika je věda, která je zde staletí. Dnes se využívá v ohromě široké škále průmyslu i zařízení. A zrovna hydraulické hadice jsou prvkem, který se využívá k přepravě hydraulických kapalin na ropné či vodní bázi. Takové hydraulické hadice musí být schopny snést náročné podmínky a to zejména v teplotním rozpětí.

Vazníky přenechte profesionálům

Spoustu práce při stavbě či rekonstrukci domu si můžete udělat svépomocí, ale jsou i věci, které byste měli přenechat profesionálům. Takovou záležitostí jsou právě vazníky, neboli střešní vazné trámy.

Druhy izolačních materiálů

Jaké druhy materiálů k izolaci známe? Jedním slovem - mnoho. Dnes si zákazník může opravdu vybírat. Každý typ izolace má svá pro a proti. Dnes si v tom zkusíme udělat pořádek, ať víme, co trh nabízí.

Kategorizace plošin

Možná si myslíte, že plošiny patří do jiné kategorie, než stavebnictví, ale pravdou je, že pokud máte špatně naprojektovaný dům, plošina se Vám bude hodit. Třeba pro pokácení stromu. Proto je dobré vědět, jaké všechny pracovní plošiny jsou.

Provozní stav: hydraulické trubky

Lidé, kteří se pustili do podnikání s hydraulickými zařízeními, a neměli s nimi doteď velké zkušenosti, by si měli dávat pozor zejména na jednu věc - provozní stav všech hydraulických součástek. Mimo samotné hydraulické válce a agregáty, na které se dává důraz, by se také nemělo zapomínat na hydraulické trubky, které se tak často podceňují.